Uncategorized

Капиштец во паника, не се дише од смрдеа

Како што јавуваат локалните жители споменикот Васил Чакаларов доцна попладнево стрелал од својот револвер  и разнесол буре со устоена расипана зелка. Непријатната миризба ја почуствувале дури и жителите на Карпош1. Очевидците велат дека околу местот на настанот неможе да се дише а надлежните апелираат граѓаните да не ги напуштаат своите домови и да ги затворат прозорците.
Стоп за самоволието на скулптурите!

Image

 

Жителите на населбата Капиштец доцна попладнево ги зафати паника би

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s